Chceš dnes večer googlit? Běž se radši vyspat

Sdílejte článek
09.12.2018 | Lucie Perlíková
Vůbec nechápu, jak mateřství bez internetu zvládala moje máma. Nebo moje babička. Ta dokonce neměla ani telefon, aby zavolala doktorovi, když měla jen drobné podezření, že něco není v pořádku.
 
Od okamžiku, kdy jsem zjistila, že čekám miminko, se vyhledávání informací stalo mým každodenním chlebem. V jednom kuse jsem se ujišťovala, jestli je ta či ona novinka normální. Ne nadarmo se tomu říká jiný stav, protože normální není vůbec nic, a přitom úplně všechno.

A když se pak miminko narodí, nevíme si rady v jednom kuse. Jak uspat dítě, jak dlouho kojit, jak začít s příkrmy a jak na první nemoci. Pídíme se po každé maličkosti a ty odvážnější se nezdráhají přihodit i příspěvek do veřejné maminkovské diskuze. Věru, někdy je těch informací až příliš.

 
Co bych poradila svému starému googlícímu já? Když chceš zdravotní radu, zavolej doktorovi. Když chceš radu ohledně výchovy, poraď se s partnerem a dohodněte se. Když chceš radu, jak tohle období přežít a nezešílet, zeptej se svojí mámy. Když chceš strávit večer vyhledáváním informací, vykašli se na to a běž se radši vyspat.
 

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích