Jak se moje ideály setkaly s realitou

Sdílejte článek
26.08.2019 | Lucie Perlíková

Vždycky jsem měla doma uklizeno, na sporáku lahodné tříchodové menu, mé dítě mělo čisté oblečení a poslouchalo mě na slovo. Jedlo způsobně a s chutí zdravé jídlo a na veřejnosti se chovalo reprezentativně. Já chodila třikrát týdně do fitka, předčítala večer pohádky a budila se s dobrou náladou a senzační figurou. Byla jsem ta nejlepší matka na světě…

… než jsem se stala matkou.

Je to jako dostat facku vnější stranou ruky. Jednou se proberete šokem z nervy drásajícího řevu (Kde se v ní ty zvuky berou?), podruhé je na vašem oblíbeném bílém tričku nevypratelný flek od dýně (velikosti ostrovního státu) a potřetí vejdete do pokoje a vrazíte si do nohy kostku z lega (Tohle rozhodně nastražila!).

Neuplyne den, aby mi z ní nebublala krev v hlavě. Z té opět odlepené lišty, kterou jsem už stokrát přilepila. Z toho, jak mě nenechá v klidu se najíst. Z toho, jak má nejvíc energie zrovna ve chvíli, kdy umírám únavou. A z toho, co je schopná občas předvést venku před lidmi. Z toho, jak nonstop nestíhám, protože nerespektuje, že každá činnost má své časové ohraničení.

A víte co? Miluju ji za to, jaká je. Jak si objevuje svět po svém a zároveň ho má úplně na salámu. Jak neřeší, co si o ní bude kdo myslet, jak se nehlídá, aby někde neudělala trapas. Jak si žije svobodně a nespoutaně a jak si to žití každý den užívá. A taky ji miluju za to, jak mě naučila trpělivosti, toleranci a jak se díky ní více dokážu soustředit jen na nás bez ohledu na to, co si pomyslí okolí.

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích