Nejcennější láska je ta mateřská

Sdílejte článek
11.06.2019 | Lucie Perlíková
Hledala jsem v mobilu nějaké její fotky ze hřiště, abych je poslala babičce. Jezdila jsem prstem po displeji výš a výš, měsíc po měsíci, až jsem se tak trochu neplánovaně dostala úplně na začátek galerie s jejím jménem. Otevřela jsem si fotografii ze dne, kdy se narodila, a ucítila jsem na tváři slzy jako hrachy.
 
Byla tak strašně maličká, tak bezbranná, tak křehká. Prohlížela jsem si snímek za snímkem z našich prvních společných dní a všechno se mi to vrátilo ve vzpomínkách. Vůně mýdla a dezinfekce z porodnice, jemnost tisíckrát vypraných a vyžehlených erárních dupaček růžové barvy a taky to teplo, které se mi rozlilo v hrudi, když mi ji poprvé přinesli na pokoj.
 
Tohle už se nikdy nevrátí. Bodlo mě u srdce. Cítila jsem se provinile. Byla jsem totiž na začátku jejího života tak strašně vystresovaná a unavená, že jsem si ji takhle malinkatou vůbec neužila. Chtěla bych to s ní prožít ještě jednou, ale nejde to. Už nikdy to nebude ten koblížek, který unesu v jedné ruce, a já se s tím musím smířit. My všechny, my maminky.
 
Netušila jsem, jaké to bude, někoho takhle moc milovat, a je to jednoznačně ten nejkrásnější pocit na světě. Děkuji ti, holčičko moje, že jsem díky tobě mohla poznat lásku, která mě tolik naučila a která je pro mě nejcennější. Děkuji ti, že jsi mi umožnila poznat lásku mateřskou.
 

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích