Nejlepší aktivita je ta nejnudnější

Sdílejte článek
19.02.2019 | Kateřina Kopecká
Fascinace. To slovo naprosto vyjadřuje mé pocity od chvíle, kdy se mi narodil syn. Každý den doslova zírám, jak to příroda zařídila. Začne to úplně na začátku. Dítě ví, že se má přisát k bradavce. Ví, že se má začít otáčet na bříško, plazit se, lézt, sednout si, stoupnout si, udělat první krůček. Jak mu v tomhle obřím rozvoji můžeme pomoct my? Nejlépe tím, že nebudeme dělat vůbec nic.
 
V dnešním světě pomůcek a vymožeností je to ale někdy nadlidský úkol. Chodítkům, hopsátkům a nosítkům se může odolávat těžko. I zde platí: Zjistěte si dostatek informací dřív, než něco pořídíte. A jak budete své dítě rozvíjet úplně nejlépe?
 
Když ho vezmete do přírody. Nebo mezi stejně staré kamarády. Možností také může být aktivita speciálně určená pro děti daného věku – například plavání nebo různé pohybové kroužky. Ať už je dítěti rok, nebo tři, pohyb by měl být to, co naplní jeho dny. A poděkováním vám, rodičům, pak bude jeho spokojený spánek.
 
„Rády spí na výjimečných místech, třeba v autě nebo ve stanu. Rády hrají různé hry o poklad, a dokonce takové hry připravují. Rády spolu jedou na kole a hrají slovní hry. Rády jedou vlakem nebo jiným dopravním prostředkem na výlet,“ vyjmenovává jen namátkou oblíbené aktivity svých dcer maminka Veronika a dokazuje tím, že někdy děti může zabavit zcela všední aktivita. Nebojte se zapojit děti do svých životů. Když příští neděli upečete tu bábovku společně, možná to bude trvat o pár minut déle, ale možná z toho bude mít dítě větší zážitek, než byste čekali.
 

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích