Objevujeme svět s dítětem

Sdílejte článek
30. 6. 2018 | Kateřina Kopecká
Jako malá holka jsem poprvé viděla moře ve dvanácti letech. Autobusem jsme jeli celá rodina za tou nádherou několik dní. Dneska je naprosto normální létat po celém světě i s malým miminem. Ono to totiž jde úplně v pohodě.
 
Cestování, ať už s miminkem, nebo pak se starším dítětem, má totiž hned dvě záruky. Dítě bude spokojené tam, kde budete vy, a rozhodně se nebudete nudit. Já byla zvyklá na dovolené přečíst aspoň tři knížky a teď jsem ráda, že přelouskám jídelní lístek v angličtině.
 
Ale stojí to za to. Vždyť jste u toho, když ten malý kluk nebo ta malá holka poprvé okusí, jaké to je plavat ve slané vodě. Nechat se unášet vlnami, zahrabávat si celé tělo do písku nebo jen tak koukat do dálky. Pozná, že se na jiných místech světa mluví cizí řečí, ale že to vůbec není bariéra ke společné hře s dalšími dětmi nebo že se dá létat v oblacích a nebýt přitom pták.
 
Naše první dovolená s dítětem byla v obytném autě. Táta, máma, kluk a dům na čtyřech kolech. Jezdili jsme takhle ve dvou řadu let a ten pocit, kdy jedete poprvé ve třech, nikdy nezapomenu. Ten pohled pyšného táty, že veze rodině ukázat svět. Měli jsme nabalenou tunu věcí a ve finále stačilo mít pro dítě dostatek triček, kšiltovku, lopatku a opalovací krém. Cestujte s dětmi. I když si to možná nebudou pamatovat, v zákrutech jejich osobnosti to určitě zůstane.
 

Zaujala Vás značka Marťánci? Přihlaste se k odběru novinek!

Zapište se k odběru novinek nyní a získejte možnost vyhrát balení Marťánků FUTURY zdarma!

Napiš nám svůj příběh a získáš vzorek FUTURA 1-3 zdarma

Související články ze sekce maminky

Obávaný nočník: kdy začít?

Je to teprve nedávno, co jste mu poprvé kostrbatě navlékla plenku a najednou nadešel čas naučit ho žít bez ní. Učení na nočník bývá velká událost. Někdo ji zvládne bravurně za pár týdnů, jiní se s ní trápí roky. Kdy začít a jak postupovat?

Číst více

Jak se moje ideály setkaly s realitou

Vždycky jsem měla doma uklizeno, na sporáku lahodné tříchodové menu, mé dítě mělo čisté oblečení a poslouchalo mě na slovo. Jedlo způsobně a s chutí zdravé jídlo a na veřejnosti se chovalo reprezentativně. Já chodila třikrát týdně do fitka, předčítala večer pohádky a budila se s dobrou náladou a senzační figurou. Byla jsem ta nejlepší matka na světě…

Číst více

Jsme také na sociálních sítích