Objevujeme svět s dítětem

Sdílejte článek
30.06.2018 | Kateřina Kopecká
Jako malá holka jsem poprvé viděla moře ve dvanácti letech. Autobusem jsme jeli celá rodina za tou nádherou několik dní. Dneska je naprosto normální létat po celém světě i s malým miminem. Ono to totiž jde úplně v pohodě.
 
Cestování, ať už s miminkem, nebo pak se starším dítětem, má totiž hned dvě záruky. Dítě bude spokojené tam, kde budete vy, a rozhodně se nebudete nudit. Já byla zvyklá na dovolené přečíst aspoň tři knížky a teď jsem ráda, že přelouskám jídelní lístek v angličtině.
 
Ale stojí to za to. Vždyť jste u toho, když ten malý kluk nebo ta malá holka poprvé okusí, jaké to je plavat ve slané vodě. Nechat se unášet vlnami, zahrabávat si celé tělo do písku nebo jen tak koukat do dálky. Pozná, že se na jiných místech světa mluví cizí řečí, ale že to vůbec není bariéra ke společné hře s dalšími dětmi nebo že se dá létat v oblacích a nebýt přitom pták.
 
Naše první dovolená s dítětem byla v obytném autě. Táta, máma, kluk a dům na čtyřech kolech. Jezdili jsme takhle ve dvou řadu let a ten pocit, kdy jedete poprvé ve třech, nikdy nezapomenu. Ten pohled pyšného táty, že veze rodině ukázat svět. Měli jsme nabalenou tunu věcí a ve finále stačilo mít pro dítě dostatek triček, kšiltovku, lopatku a opalovací krém. Cestujte s dětmi. I když si to možná nebudou pamatovat, v zákrutech jejich osobnosti to určitě zůstane.
 

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích