Teplota s příchodem podzimu klesá a počet nemocných dětí roste. Zkuste letos udělat všechno proto, abyste se i v tomto náročném období udrželi v kondici. Máme pro vás hned několik rad, jak podpořit imunitu nejen vašich potomků, ale i ostatních členů rodiny. Pokud ale už dopředu víte, že vaše dítě má s příchodem chladných dní pravidelně potíže, nasaďte mu také nový PROimun od Marťánků.
Mrzí vás, když je vaše za normálních okolností věčně usměvavé dítě zasmušilé a na první pohled vidíte, že mu není dobře? Rve vám srdce vidět své nejmilejší v posteli s horečkou? Udělejte vše pro to, abyste tomu zabránili. S příchodem podzimu je to důležitější než kdy jindy.
To, co každý ví
Na prvním místě je hygiena. Jedna z věcí, ke kterým maminky své děti vychovávají už od útléhdětství je pravidelné mytí rukou. Kromě toho je dobré dětem pořídit i příruční dezinfekci na ruce a vést je k tomu, aby ji začaly alespoň před jídlem používat. Mnoho začátků nemoci je totiž způsobeno dotýkáním se špinavýma rukama obličeje, čemuž se dá právě touto cestou snadno zabránit. Další nezbytností je zdravá strava. Zejména ovoce a zelenina jsou v rizikových obdobích potřebné hned v několika porcích denně, z nich získává tělo potřebné vitaminy pro imunitní systém. V zimních obdobích je problém zejména s nedostatkem vitaminu D. Ten si tělo samo získává ze sluníčka, toho je ale v zimě pomálu, takže je nezbytné doplňovat ho ze stravy, ideálně z mléka a rybího masa.
Prevence proti virózám |
- Horká sprcha / vana s eukalyptovým olejem
|
|
|
- Pravidelné cvičení - ideálně plavání
|
|
|
Co už každý neví
„Na boj proti nemoci má velký vliv i trávicí soustava. Asi 70 % imunitních buněk se totiž soustředí ve střevech. K udržení střevní rovnováhy, kterou u dětí mimo jiné narušuje nadměrný příjem cukrů, u dospělých pak také nadměrný příjem alkoholu, doplňte stravu bohatou na probiotika,“ radí pediatr MUDr. Jan Boženský.
Správná regulace teploty je další věc, ve které dělá mnoho rodičů chybu. Maminky se často bojí, aby dětem nebyla zima, a tak doma často přetápějí. Tím ale dětem nijak nepomáhají. Velký teplotní rozdíl doma a venku znamená totiž velký nápor na dětský organismus, tělu pak nezbývá dost sil na boj s viry a bakteriemi. Udržujte proto během zimních měsíců domácí teplotu maximálně na 22 stupních. Proti častým onemocněním spolehlivě pomáhá také saunování a otužování. Zahříváním se roztahují periferní cévy, díky čemuž se tělo lépe okysličuje, uvolňují se svaloviny a do těla se vypouští více imunoglobulinů. „Pravidelné návštěvy sauny jsou vhodné i pro malé děti. Pro ně je ale vhodnější sauna menších teplot třeba jen na tři minuty. Ledový bazének pak ideálně nahradit vlažnou sprchou,“ dodává Boženský.
Pokud chcete podpořit zdraví Vašich dětí, zkuste jim nasadit doplňky stravy PROimun od Marťánků a podpořte tak jejich imunitu aktivně a intensivně za pomoci přírodních extraktů a látek šetrných pro dětský organismus.
Jak se z postele vyhrabat co možná nejrychleji?
A co dělat, když už nemoc propukne? Hlavní je nemoc nepřecházet! Přechození nemoci bez řádné léčby může mít vážné následky, v extrémních případech i trvalé. Onemocnění je potřeba pořádně vyležet, hodně pít, spát a jíst vyšší dávky vitaminů. Kromě toho se hodně nemocí, jako například právě chřipka, šíří kapénkovou infekcí. Při kýchnutí se může nemoc šířit až na několik metrů, přecházením nemoci je tedy zbytečně ohroženo okolí nemocného.
Pokud potřebujete jednat rychle a akutně podpořit imunitu začněte v prvních dnech podávat doplněk stravy ve formě nápoje z prášku PROimun ACUTE. Ten obsahuje kromě silné dávky vitaminu C i betaglukan a přírodní extrakty z bylin, které podpoří organismus dětí tak, aby se mohly za kamarády vydat o nějaký ten den rychleji.
Podívejte se na další tipy na od pediatra