Sluníčko je pryč a s ním i automatický příjem vitaminu D. Nahradit ho se tak stává nutností

Sdílejte článek
15. 11. 2018 | Autor: rč
 
S blížícím se zimním obdobím narůstá nápor na dětský organismus nejen kvůli nízkým teplotám, ale i pro nedostatek sluníčka. Sluneční paprsky jsou totiž jeden z hlavních zdrojů příjmu vitaminu D, který hraje důležitou roli v obranyschopnosti vašich dětí. Snížená imunita, zpomalení růstu, či svalová slabost, to jsou jen některé z problémů spojených s jeho nedostatkem. Pokud se jim chcete vyhnout, zkuste vašim dětem doplnit „Déčko“ pomocí Marťánků FUTURA.

Jen každé třetí dítě ve věku 5 až 9 let má dostatek vitaminu D. Jste si jistí, že to vaše je jedním z nich? Obzvlášť teď, když je jeho největšího zdroje, slunečních paprsků, pomálu? Pokud nechcete nedostačený příjem této důležité látky riskovat, nespoléhejte jen na sluníčko, vitamin D se dá získat i jinak.

Sluníčko zašlo, volte lépe stravu
Jednoduchá varianta příjmu dostatečného množství této látky je potrava. A co je lepší, „Déčko“ se vyskytuje i v potravinách, které děti nutně neodmítají. Nemusíte se tedy obávat každodenního boje u večeře o to, aby dojedly poslední kousek jídla, než jim dovolíte jít se koukat na televizi. 
Vitamin D najdete hlavně v rybách, mléčných produktech, vajíčkách a hovězím mase. „Pokud je vaše dítě přeci jen trochu vybíravé a zmíněné potraviny odmítá, zkuste mu navýšit příjem této látky pomocí doplňků stravy,“ radí pediatr MUDr. Jan Boženský. „Obzvlášť v zimních měsících, kdy bývá vitaminu D přirozenou cestou nedostatek, mohou například Marťánci FUTURA jeho výskyt v organismus vašich dětí podpořit,“ doplňuje pediatr.  

Aby děti rostly a měly zdravé kosti
Podcenit nízký příjem tohoto vitaminu se nevyplácí. Jeho nedostatek může vést k vážným následkům, a to obzvlášť u dětí. U nich bývá totiž nejzávažnějším problémem křivice - dětské onemocnění, při kterém se kostra nevyvíjí tak, jak by měla. V případě onemocnění dochází ke změně tvaru kostí a k jejich nedostatečné pevnosti.
Dalšími následky mohou být poruchy spánku, krátkozrakost, svalová slabost i případné nervové poruchy vedoucí k psychickým problémům.
 
 
Zaujala Vás značka Marťánci? Přihlaste se k odběru novinek!

Zapište se k odběru novinek nyní a získejte možnost vyhrát balení Marťánků FUTURY zdarma!

Napiš nám svůj příběh a získáš vzorek FUTURA 1-3 zdarma

Související články ze sekce pediatr

Období usmrkaných nosů je zpět, chcete se mu vyhnout? Obranyschopnost je základ

Teplota s příchodem podzimu klesá a počet nemocných dětí roste. Zkuste letos udělat všechno proto, abyste se i v tomto náročném období udrželi v kondici. Máme pro vás hned několik rad, jak podpořit imunitu nejen vašich potomků, ale i ostatních členů rodiny. Pokud ale už dopředu víte, že vaše dítě má s příchodem chladných dní pravidelně potíže, nasaďte mu také nový PROimun od Marťánků.

Číst více

Správný poměr vitaminů a klíčových látek v dětském jídelníčku ohlídají za maminky noví Marťánci FUTURA

Září je v plném proudu a školáky už mají na starost paní učitelky. Děti si postupně zvykají, že prázdniny už skončily a musí se každý den vstávat. Neméně náročná je ale situace pro maminky. „Co celý den ten můj prcek dělá?“ Jestli se dobře učí je vlastně až ta poslední starost. „Nechybí mu něco? Připravila jsem mu dostatek jídla a pití? Nezmokne a nenastydne se?“ Podobné otázky si kladou maminky každý den. Alespoň, co se výživy týče, se teď mohou spolehnout na nového pomocníka. Doplňky stravy z řady Marťánci FUTURA dohlédnou na to, aby dítě každý den do organismu dostalo potřebný poměr vitaminů a důležitých látek.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích