Správný poměr vitaminů a klíčových látek v dětském jídelníčku ohlídají za maminky noví Marťánci FUTURA

Sdílejte článek
15. 9. 2018 | Autor: rč
Září je v plném proudu a školáky už mají na starost paní učitelky. Děti si postupně zvykají, že prázdniny už skončily a musí se každý den vstávat. Neméně náročná je ale situace pro maminky. „Co celý den ten můj prcek dělá?“ Jestli se dobře učí je vlastně až ta poslední starost. „Nechybí mu něco? Připravila jsem mu dostatek jídla a pití? Nezmokne a nenastydne se?“ Podobné otázky si kladou maminky každý den. Alespoň, co se výživy týče, se teď mohou spolehnout na nového pomocníka. Doplňky stravy z řady Marťánci FUTURA dohlédnou na to, aby dítě každý den do organismu dostalo potřebný poměr vitaminů a důležitých látek.     

Když si maminky pro svoje školáky a předškoláky konečně do družin přijdou, hned vyzvídají, jak se děti celý den měly, co dělaly a hlavně, co jedly. Maminky totiž dobře ví, že správně poskládaná strava je základ zdravého vývoje i imunitního systému. Ideální je samozřejmě doplňování vitaminů a minerálů z pestré stravy. To se ovšem u dětí snadněji řekne, než udělá. Mnohdy totiž odmítají jíst dostatek zdravého jídla, často pak nechtějí některé prospěšné potraviny úplně.
„V kojeneckém, předškolním a školním věku tráví děti hodně času v kolektivu, rychle rostou, každý den si osvojují nové poznatky a chvilku neposedí. To je nápor na dětský organismus, a právě proto byli vyvinuti noví Marťánci FUTURA. Jejich pravidelná konzumace může maminky alespoň trochu uklidnit. Dodá jim totiž jistotu, že se dětem dostává patřičné množství potřebných látek, i když nemůžou jejich stravování celý den kontrolovat,“ vysvětluje MUDr. Jan Boženský, který se na vývoji podílel.
vzorovy-jidelnicek-(3).jpg
A co přesně obsahují? Jednou z klíčových látek jsou DHA – omega tři mastné kyseliny, které podporují mozkové funkce. Většina maminek je zná z dětství a možná o tom ani neví. Nejčastější zdroj DHA jsou totiž ryby, zejména rybí olej, na který většina nemá zrovna nejšťastnější vzpomínky. Pro lepší chuť nových Marťánků FUTURA 6-9 odborníci využili DHA z mořských řas.
Další důležitou látkou nejen pro dětský organismus jsou betaglukany. Ty se vyskytují především v kvasinkách a houbách. Do dětského jídelníčku je ale takto dostanete stěží, proto by je měli školáci přijímat i jinak. I když doporučená denní dávka není stanovena, vhodné je přijímat alespoň 100 mg betaglukanů denně. Téměř polovinu mohou děti získat právě z FUTURY od Marťánků 3-6 či 6-9, zbytek přijmou přirozenou cestou z obilí, hub nebo jiné formy kvasinek.
Pestrá dávka vitaminů je další klíčovou složkou jídelníčku. Ovoce, zelenina, přiměřený pobyt na sluníčku a dostatek živočišných potravin, jako jsou vejce a máslo. Maminky se přirozeně starají, aby nic z toho dětem nechybělo. Velmi těžko ale změří, zda konkrétně vitaminu C, D3 a K2 mají jejich ratolesti dostatek. Především konzumaci „K“áčka, které významně podporuje zdraví kostí a naše děti ho dlouhodobě mají nedostatek, je dobré díky vhodným doplňkům korigovat. A právě zde přicházejí na pomoc Marťánci. Ti se už téměř čtvrt století starají o zdraví českých dětí s nyní ještě pečlivějším přístupem. Marťánci FUTURA se totiž nově zaměřují přesně na to, co děti v konkrétním věku nejvíce potřebují, a maminkám tak pomohou vyřešit starosti s každodenní skladbou vyváženého jídelníčku pro malé uličníky.    
 
Zaujala Vás značka Marťánci? Přihlaste se k odběru novinek!

Zapište se k odběru novinek nyní a získejte možnost vyhrát balení Marťánků FUTURY zdarma!

Napiš nám svůj příběh a získáš vzorek FUTURA 1-3 zdarma

Související články ze sekce pediatr

Sluníčko je pryč a s ním i automatický příjem vitaminu D. Nahradit ho se tak stává nutností

S blížícím se zimním obdobím narůstá nápor na dětský organismus nejen kvůli nízkým teplotám, ale i pro nedostatek sluníčka. Sluneční paprsky jsou totiž jeden z hlavních zdrojů příjmu vitaminu D, který hraje důležitou roli v obranyschopnosti vašich dětí. Snížená imunita, zpomalení růstu, či svalová slabost, to jsou jen některé z problémů spojených s jeho nedostatkem. Pokud se jim chcete vyhnout, zkuste vašim dětem doplnit „Déčko“ pomocí Marťánků FUTURA.

Číst více

Období usmrkaných nosů je zpět, chcete se mu vyhnout? Obranyschopnost je základ

Teplota s příchodem podzimu klesá a počet nemocných dětí roste. Zkuste letos udělat všechno proto, abyste se i v tomto náročném období udrželi v kondici. Máme pro vás hned několik rad, jak podpořit imunitu nejen vašich potomků, ale i ostatních členů rodiny. Pokud ale už dopředu víte, že vaše dítě má s příchodem chladných dní pravidelně potíže, nasaďte mu také nový PROimun od Marťánků.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích