Být dobrou mámou je dědičné

Sdílejte článek
03.09.2018 | Kateřina Kopecká
Mámy jsou různé. Máma pečovatelka, máma volnomyšlenkářka, přísná máma, máma puntičkářka. Ta moje byla a je máma podporovatelka. Ať jsem si v dětství, pubertě nebo minulý týden vymyslela cokoliv – od nového účesu po změnu povolání nebo svatbu, vždycky mi k tomu řekla svůj názor, ale nechala mě, ať si sama vyzkouším, jestli ta moje volba byla také správná.
 
A za to jsem jí dodnes vděčná.
 
Říká se, že tak, jak jsme byli sami vychováváni, budeme vychovávat i své vlastní děti. Ať už podvědomě, nebo vědomě, naše vlastní dětství se zkrátka do našeho rodičovství určitě promítne. Být dobrou mámou je dědičné. Jenže která máma je ta dobrá? Ta, co používá látkové pleny? Ta, co vaří jídlo z bio zeleniny? Nebo ta, co je s dítětem doma až do čtyř let? Nejlepší máma je ta, která své dítě miluje a přitom je sama šťastná. Každá si najdeme svůj způsob výchovy, ať už podle srdce, knížky, nebo naší vlastní mámy.
 

Související články ze sekce maminky

Má mateřská „kdyby tak…“

Možná to také znáte. Během mého dosavadního mateřství jsem se nesčetněkrát ocitla v situaci, kdy bych si přála, aby to celé bylo úplně jinak. Vyrovnat se s tím, že ne vždy jsou věci tak, jak bych si představovala, a že ne vždycky je mé dítě takové, jaké jsem si ho vysnila, bylo pro mě jako pro mámu nejtěžším úkolem.

Číst více

Souboj kdo s koho: období vzdoru

Je to mamánek, ňuňánek, zkrátka vaše zlatíčko. Neuděláte jeden bez druhého ani krok. A pak přijde druhý rok a z něj se přes noc stane malý ďábel. Máte pocit, že vám asi někdo vyměnil dítě, podobně jako v tom filmu s Angelinou Jolie. Jenže tohle není film, ale realita a vy se s ní musíte nějak vypořádat.

Číst více

Jsme také na sociálních sítích